«Βούλιαξε» τον ΠΑΟΚ ο Άρης – Τεράστια νίκη στο Κλεάνθης Βικελίδης

0

Ανα και ο ΠΑΟΚ λοιπόν ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και μάλιστα αρκετά νωρίς, μόλις στο 10′. Όμως η συνέχεια δεν έμελλε να είναι η ίδια.
Στο 17′ ο Άρης ισοφάρισε με τον Λάρσον και το παιχνίδι ουσιαστικά άρχισε πάλι.
Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Άρης πήρε κεφάλι, φτάνοντας ξανά στο γκολ και γέμισε με άγχος τον αντίπαλό του. Ο Βέλεθ πήρε την κεφαλιά και την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα.
Δεν πρόλαβε να αρχίσει το β’ ημίχρονο και ο Άρης με τον Ροζ έφτασε στο 3-1, στο 47′.
Στο 70ό λεπτό ο Φετφατζίδης έκλεψε την μπάλα έβγαλε την πάσα στον Σάσα και ο Βραζιλιάνος με τρομερό τελείωμα έγραψε το 4-1.
Ο “Δικέφαλος του Βορά” προσπάθησε και έφτασε στο γκολ στο 77′ με τον Μάτος, που έγητραψε το 4-2, αλλά δεν είχε άλλες δυνάμεις και έτσι αναγκάστηκε να αποδεχτεί το μοιραίο.